Bugün 10 KASIM!

BUGÜN 10 KASIM!

YURDUMUZU KURTARAN; ULUSUMUZU VAR EDEN; KUL DEĞİL YURTTAŞ OLABİLMEMİZİN YOLUNU AÇAN; KİM VE NE OLDUĞUMUZU ANLAMAMIZIN VE DÜNYAYA NE İÇİN GELDİĞİMİZİN FARKINA VARMAMIZIN YOLLARINI AÇAN, BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KİŞİSEL YAŞAMININ SONA ERDİĞİ GÜN! 

EVET, YASLIYIZ! 

ANCAK DÜNYA DÖNÜYOR… BİZLERE BIRAKTIĞI VE ÇOĞUNUN KIYMETİNİ KAYBEDİNCE VE/VEYA DURUMUMUZ TEHLİKEYE DÜŞÜNCE FARKETTİĞİMİZ BİR YAŞAM TARZI, BİR DEVLET DÜZENİ, DİRLİK DÜZENLİK İÇİNDE YAŞAMA UMUDUNU VEREN BİR MİRAS VARDI! 
BUNU ANIMSAYALIM VE ŞİMDİKİ HALİMİZE BİR BAKALIM!
NE HALDEYİZ?

ANMAK VE YAS TUTMAK DIŞINDA, NE YAPMALIYIZ!!

BİZ NE HALDEYİZ…MEMLEKET, MİLLET NE HALDE!!!

NERELERDE, KİMLER TARAFINDAN ENGELLENMİŞ, KUŞATILMIŞ HALDEYİZ! GÖRÜYOR MUYUZ?

ABD EMPERYALİZMİNE, YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİNE, İŞBİRLİKÇİ PATRONLARA, ŞERİATÇI VE ETNİKÇİ TOPRAK AĞALARINA, DEVLETİ VE HALKI AYRI AYRI SOYANLARA, DÜNYANIN EN GÜZEL DOĞASINA SAHİP YURDUMUZU YAĞMALAYIP HALKINI SEFALET VE CEHALET SARMALINDA EZEN, SÖMÜREN VE DİNİ SİYASETE ALET EDEREK; "ALLAH İLE ALDATMA" YÖNTEMİ İLE UYUTAN, ÜLKEYİ ÖDENMESİ ÇOK ZOR BİR BORÇ YÜKÜ ALTINA SOKANLARA; KÖYLÜYÜ TARIMSIZ; İŞÇİYİ İŞSİZ; GENCİ UMUTSUZ; KADINI GÜVENSİZ; ANALARIMIZI AĞLAR HALDE BIRAKANLARA; OKUYANI, AYDINLANANI, ÜRETENİ AŞAĞILAYANLARA;AYDINLANMAYA, BİLİME, SANATA, DÜŞMAN OLANLARA;

UTANMADAN CUMHURİYET'İN KURUCUSUNA HAKARET EDENLERE; CUMHURİYETİN KURUMLARINA VE O KURUMLARI YAŞATMAYA ÇALIŞAN,YURTSEVERLERE TUZAKLAR KUMPASLAR KURANLARA;

YURDUMUZU EMPERYALİZM DESTEKLİ TERÖR VE AJANLARININ PATLATTIKLARI BOMBALARLA KORKUTUP, YILDIRIP SEÇİMLERDE DOSTLARINI DEĞİL DE ESAS DÜŞMANINI TERCİH ETMEYE ZORLAYAN VE BUNU BAŞARANLARA KARŞI MÜCADELEYE ÖNCELİK VERME, YURTTAŞLIK GÖREV VE SORUMLULUKLARINI ÖNE ALMA GÜNÜDÜR! 

SADECE ÖZEL YAŞAMLAR İÇİN DEĞİL, ULUSAL BAĞIMSIZLIK; LAİK-DEMOKRATİK, SOSYAL HUKUK DEVLETİ, DENGELİ VE HAKÇA BİR TOPLUMSAL YAŞAM İÇİN BİRLİKTE YAŞAYABİLMEK İÇİN, ÖRGÜTLENEREK MÜCADELE ETMEYE KARAR VERME VE YENİ BAHANELER ÜRETMEDEN İŞE BAŞLAMA GÜNÜDÜR. 

UYUMA DEĞİL UYANMA GÜNÜDÜR! 

ATAM İZİNDEYİZ" DİYEREK YALAN SÖYLEME DEĞİL; BEŞ DAKİKALIK YAS TUTMA VE SONRA DİĞER İŞLERE DALMA GÜNÜ DEĞİLDİR! 
EMPERYALİST YALANLARA KANMA DEĞİL; GÖZÜNÜ AÇMA GÜNÜDÜR! BUGÜNE KADAR YAPILDIĞI GİBİ KENDİ KENDİNİ ALDATMA DEĞİL, GERÇEĞİ GÖRÜP MÜCADELEYE BAŞLAMA GÜNÜDÜR. 

ÇOLUK ÇOCUĞA, GELİNLERE, DAMATLARA MAL-MÜLK-PARA BİRİKTİRİP, ÜLKESİNE YARARSIZ BİR YAŞAM SONUCU GÖÇÜP GİTME DEĞİL; YURDUNU VE ULUSUNU ÖZÜNDEN ÇOK SEVDİĞİNİ KANITLAMA GÜNÜDÜR!!! 

SİZLERE SÖYLÜYORUM! ANLADINIZ MI!!!! 

O ZAMAN BUNU, YURDUNA VE ULUSUNA KARŞI GÖREVLERİNİ YAPMAYA ÇALIŞANLARA DEĞİL; ÖNCE KENDİNİZE KANITLAYIN! HAYDİ! DURMAYIN! ÇOK ÖDEVİNİZ, ÇOK GÖREVİNİZ, ÇOK İŞİNİZ VAR!!! KOLAY GELSİN!!!

Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü 2015

Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü 2015

Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü 2015, Afyon'dan İzmir'e 14 günde 22 ilde düzenlenen anma faaliyetleri ile gerçekleştirildi.
Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü 2001

Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü 2001

2001 senesinde düzenlediğimiz Ulusal Bağımsızlık Yürüyüşü hakkındaki, haberler, yazılar, fotoğraflar
Ergin Konuksever Belgeseli

Ergin Konuksever Belgeseli

'Son Süvari', yönetmen Dilşat Zülkadiroğlu'nun gözünden Ergin Konuksever'in hayatını ve 68 hareketine katkılarını anlatıyor.
All for Joomla All for Webmasters

68'liler Birliği Vakfı
Kurabiye sok. No 9 Kat 3
Beyoğlu, İstanbul / Türkiye

+90 (212) 243-8624
+90 (537) 487-7290
+90 (532) 204-8029

iletisim@68lilerbirligivakfi.org

http://www.twitter.com/68liler

http://www.facebook.com/68lilerbirligivakfi 

68'lilerin Devrim Andı

Biz devrimciler olarak...
Sayımızın azlığına, düşmanın çokluğuna bakmadan,
bıkmadan, yılmadan, yorulmadan
TAM BAĞIMSIZ VE GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN;
bizi mahvetmek isteyen emperyalizme,
bizi yutmak isteyen kapitalizme karşı,
son nefesimize kadar mücadele edeceğimize,
devrimci şerefimiz üzerine ant içeriz.